SIT8209AC-82-33S-150.000000Y
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AC-82-33S-150.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:150 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)