SIT8208AI-33-25S-66.600000X
Description
MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-33-25S-66.600000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-2E3-25E153.600000T
SiT9365AI-2E3-25E153.600000T
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS
SiT3372AI-1B2-25NU75.000000X
SiT3372AI-1B2-25NU75.000000X
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
DSC1001CL5-033.3330
DSC1001CL5-033.3330
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
SiT3372AI-2E3-25NE76.800000X
SiT3372AI-2E3-25NE76.800000X
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
SIT8208AI-33-25S-66.600000X
SIT8208AI-33-25S-66.600000X
SiT3373AI-1E3-25NZ540.000000X
SiT3373AI-1E3-25NZ540.000000X
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL