SIT8208AC-22-33S-33.300000Y
Description
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-22-33S-33.300000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)