SIT1602BI-32-30E-38.000000X
Description
MEMS OSC XO 38.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-32-30E-38.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:38 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)