AMPMGGA-40.0000T
Description
MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGGA-40.0000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:40 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B3-30NG125.000000T
SiT3372AC-1B3-30NG125.000000T
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL