SIT8208AI-81-33S-74.175824Y
Description
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8208AI-81-33S-74.175824Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.17583 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B2-30NX204.800000X
SiT3372AI-1B2-30NX204.800000X
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVPECL
SiT3373AI-1B2-30NE622.000000Y
SiT3373AI-1B2-30NE622.000000Y
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL