
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8920 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SIT8920AML31-33N-40.000000T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 45.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
RES WW 2W 5% AXIAL
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V