SIT9120AC-2D2-33S133.333300X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT9120AC-2D2-33S133.333300X PDF
Type Description
Series:SiT9120
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:133.3333 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1E3-33NC74.250000X
SiT3372AC-1E3-33NC74.250000X
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
SiT3372AI-4E9-28NB125.000000Y
SiT3372AI-4E9-28NB125.000000Y
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
SIT1602BC-12-XXE-33.333330G
SIT1602BC-12-XXE-33.333330G
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
SIT9120AC-2D2-33S133.333300X
SIT9120AC-2D2-33S133.333300X
DSC6003HI2A-048.0000T
DSC6003HI2A-048.0000T
MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
42463
B555 10X14 BLK/YEL CAUTION WATCH
3M 4959 1
3M 4959 1" X 10"-6
TAPE DBL COATED WHT 1"X 10" 6/PK