
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 11.059 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 2.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of ASD3-11.0592MHZ-LR-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ
XTAL OSC XO 133.333333MHZ LVPECL
FIXED IND 2.2UH 13A 13.7 MOHM
XTAL OSC XO 11.0590MHZ HCMOS SMD
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 5V