AOCJY1-100.000MHZ
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
AOCJY1-100.000MHZ PDF
Type Description
Series:AOCJY1
Package:Tray
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCOCXO
Frequency:100 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.334" (8.48mm)