AMPMADD-33.3300T
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMADD-33.3300T PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:33.33 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E3-28NE35.437431X
SiT3372AC-4E3-28NE35.437431X
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
SiT9365AC-4E2-33E212.500000T
SiT9365AC-4E2-33E212.500000T
XTAL OSC XO 212.5000MHZ HCSL
SiT3372AC-1B3-25NX74.175820T
SiT3372AC-1B3-25NX74.175820T
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
AMPMADD-33.3300T
AMPMADD-33.3300T