SIT1602BC-33-28N-38.400000Y
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-33-28N-38.400000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:38.4 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4E9-25NU491.520000X
SiT3373AC-4E9-25NU491.520000X
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
SiT3372AI-2E3-28NZ74.175820Y
SiT3372AI-2E3-28NZ74.175820Y
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
SiT3372AC-4E3-33NH148.350000T
SiT3372AC-4E3-33NH148.350000T
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ HCSL
SiT3373AC-4E9-33NY280.550000T
SiT3373AC-4E9-33NY280.550000T
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
SiT3372AC-1B9-28NG122.880000T
SiT3372AC-1B9-28NG122.880000T
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
SIT1602BC-33-28N-38.400000Y
SIT1602BC-33-28N-38.400000Y