
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5356, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 25 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±250ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | ±6.25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5356AE-FN-28VT-25.000000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCM LVTTL
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ
POWER SHIELD (ARDUINO COMPATIBLE
FIXED IND 100UH 8A 23 MOHM TH