
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 50 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-VDFN |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of AMPMEGD-50.0000T3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ
MEMS OSC XO 7.6800MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
CNTRL LIQ LEV 115VAC SOCKETABLE