SIT8209AI-G1-33S-166.000000X
Description
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-G1-33S-166.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1E3-33NG256.000000X
SiT3373AI-1E3-33NG256.000000X
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
520N10DA26M0000
520N10DA26M0000
XTAL OSC VCTCXO 26.0000MHZ SNWV
SiT3373AI-4E9-33NB622.080000X
SiT3373AI-4E9-33NB622.080000X
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ HCSL
ERJ-S06F2212V
ERJ-S06F2212V
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805
FNQ-14
FNQ-14
FUSE CARTRIDGE 14A 500VAC 5AG
SIT8209AI-G1-33S-166.000000X
SIT8209AI-G1-33S-166.000000X
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS