
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5356, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 10.949297 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±200ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | ±6.25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5356AECFP-25VT-10.949297Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVPECL
FIXED IND 1.5UH 47.1A 0.65 MOHM
XTAL OSC VCTCXO 10.949297MHZ
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V
CONN SOCKET 19P 0.1 GOLD SMD R/A