AMPMGFD-64.0000T
Description
MEMS OSC XO 64.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGFD-64.0000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:64 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2E2-33NX96.000000Y
SiT3372AC-2E2-33NX96.000000Y
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVDS
SIT1602BI-31-28S-14.000000T
SIT1602BI-31-28S-14.000000T
MEMS OSC XO 14.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT9365AC-2B1-25N150.000000T
SiT9365AC-2B1-25N150.000000T
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVDS
AMPMGFD-64.0000T
AMPMGFD-64.0000T
FTA9211317021N
FTA9211317021N
201 SS STRAPS 1.1/4" X 0.044" X