SIT8008BCL82-33S-8.000000T
Description
MEMS OSC XO 8.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT8008BCL82-33S-8.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:8 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)