
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8208 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 35.84 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 31mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of SIT8208AC-23-18E-35.840000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 70.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 30.7200MHZ CMOS SMD
FIXED IND 1.8UH 15MA 1.45 OHM
MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
VCO 1850MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 125VDC