
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5156, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 16.3676 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±500ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | ±6.25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.042" (1.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5156AICFK-33VT-16.367600X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
FIXED IND 375UH 360MA 1.3 OHM TH
XTAL OSC VCTCXO 16.3676MHZ
SMA JACK TO SMA JACK ADAPTER
CONN RCPT HSNG MALE 66POS PNL MT