
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT9003 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.1mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SIT9003AC-23-33EQ-40.00000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS
FIXED IND 5.6UH 2.2A 125MOHM SMD
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.81MM