CA25C0802GNT
Description
XTAL OSC XO 8.0MHZ 2.5V SMD
DataSheet
CA25C0802GNT PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:8 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)