
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8209 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 166.6 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 36mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of SIT8209AC-G2-33S-166.600000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 15.3842MHZ CMOS SMD
FIXED IND 3NH 450MA 200 MOHM SMD
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 5.5V 50W