
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-310SCN |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16.005 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of SG-310SCN 16.0050MJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ HCSL
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ
FIXED IND 8.7NH 700MA 60 MOHM
XTAL OSC TCXO 48.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 16.0050MHZ CMOS SMD
ROTARY ENCODER OPTICAL 400PPR