SIT1602BC-33-28S-74.250000X
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-33-28S-74.250000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8208AI-G1-33S-66.000000Y
SIT8208AI-G1-33S-66.000000Y
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3372AC-4E2-33NB96.000000Y
SiT3372AC-4E2-33NB96.000000Y
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ HCSL
SiT3373AI-2B2-28NU432.000000T
SiT3373AI-2B2-28NU432.000000T
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
SiT9365AI-2B2-30N200.000000T
SiT9365AI-2B2-30N200.000000T
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS
SIT1602BC-33-28S-74.250000X
SIT1602BC-33-28S-74.250000X
SiT3372AC-4B9-30NZ98.304000T
SiT3372AC-4B9-30NZ98.304000T
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
VI-J63-MX-F2
VI-J63-MX-F2
DC DC CONVERTER 24V 75W