SIT3372AC-1B9-28NG90.000000X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3372AC-1B9-28NG90.000000X PDF
Type Description
Series:SiT3372, Elite Platform™
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:VCXO
Frequency:90 MHz
Function:-
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±35ppm
Absolute Pull Range (APR):±110ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):92mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
637E15005I2T
637E15005I2T
XTAL OSC XO 84.7739MHZ LVPECL
SiT5156AICFA-33E0-16.367600Y
SiT5156AICFA-33E0-16.367600Y
XTAL OSC TCXO 16.3676MHZ
SiT3372AI-1E2-28NX148.425787T
SiT3372AI-1E2-28NX148.425787T
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ
SIT3372AC-1B9-28NG90.000000X
SIT3372AC-1B9-28NG90.000000X