ASEM1-1.8432MHZ-LC-T
Description
MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASEM1-1.8432MHZ-LC-T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:1.8432 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)