SIT8208AI-G2-25E-6.000000Y
Description
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8208AI-G2-25E-6.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:6 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-11-33S-74.176000E
SIT1602BI-11-33S-74.176000E
MEMS OSC XO 74.1760MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AC-4E2-30NU312.500000Y
SiT3373AC-4E2-30NU312.500000Y
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
SiT5156AICFA-25VT-24.553500F
SiT5156AICFA-25VT-24.553500F
XTAL OSC VCTCXO 24.5535MHZ
ACC-HS1
ACC-HS1
HEAT SINK 1 WITH THERMAL INTERFA
SIT8208AI-G2-25E-6.000000Y
SIT8208AI-G2-25E-6.000000Y
CONN HDR SLOT 53POS TIN
TERM BLOCK HDR 26POS 90DEG 3.5MM