SIT9120AC-2B3-25E161.132800E
Description
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AC-2B3-25E161.132800E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:161.1328 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)