SIT1602BI-33-30S-14.000000Y
Description
MEMS OSC XO 14.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-33-30S-14.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:14 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT9002AC-083N33EB125.00000T
SIT9002AC-083N33EB125.00000T
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
SiT3373AI-1E9-28NY345.600000Y
SiT3373AI-1E9-28NY345.600000Y
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
SIT1602BI-21-25E-25.000625G
SIT1602BI-21-25E-25.000625G
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM
SIT1602BI-33-30S-14.000000Y
SIT1602BI-33-30S-14.000000Y
CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A
ADVANCE IP65 PROTECT COVER B10
1658-G21-07-P10-25A
1658-G21-07-P10-25A
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC