ECX-L37BN-33.000
Description
XTAL OSC XO 33.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
ECX-L37BN-33.000 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-L
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:33 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):18mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-4E2-25N77.760000T
SiT9365AC-4E2-25N77.760000T
XTAL OSC XO 77.7600MHZ HCSL
SiT3372AI-1E2-30NC98.304000X
SiT3372AI-1E2-30NC98.304000X
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
SiT5155AI-FK-25N0-16.367667X
SiT5155AI-FK-25N0-16.367667X
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ
CRCW0603931RFKEAHP
CRCW0603931RFKEAHP
RES SMD 931 OHM 1% 1/3W 0603
ECX-L37BN-33.000
ECX-L37BN-33.000
5680123333F
5680123333F
LED CBI 4X1 RECT YLW,YLW,YLW,YLW
23-CBSA-2.25X4.75X0.25
23-CBSA-2.25X4.75X0.25
RF SHIELD 2.25" X 4.75" SMD T/H