AMPMGFD-62.5000T
Description
MEMS OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGFD-62.5000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:62.5 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-4E3-33N74.250000Y
SiT9365AI-4E3-33N74.250000Y
XTAL OSC XO 74.2500MHZ HCSL