ECX-P25CM-312.500
Manufacturer
ECS Inc. International
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
ECX-P25CM-312.500 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-P
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:312.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)