AMPMGGA-50.0000T
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGGA-50.0000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2B2-25NY61.440000Y
SiT3372AC-2B2-25NY61.440000Y
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVDS
SiT3372AC-4B2-28NZ74.175820T
SiT3372AC-4B2-28NZ74.175820T
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
SIT1602BC-83-28E-50.000000T
SIT1602BC-83-28E-50.000000T
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
CNX_B_E_4_1_18
CNX_B_E_4_1_18
LED CONN CBL ASSY 3MM
AMPMGGA-50.0000T
AMPMGGA-50.0000T
SiT3373AC-2E9-25NH270.000000T
SiT3373AC-2E9-25NH270.000000T
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
RN732BTTD3302D10
RN732BTTD3302D10
RES 33K OHM 0.5% 1/8W 1206