SIT8209AI-G3-18S-156.253906T
Description
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-G3-18S-156.253906T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:156.2539 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-83-33N-33.333300T
SIT1602BC-83-33N-33.333300T
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AC-4B9-25NB622.080000T
SiT3373AC-4B9-25NB622.080000T
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ HCSL
SiT3372AC-1E3-25NE163.840000X
SiT3372AC-1E3-25NE163.840000X
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVPECL
SIT8209AI-G3-18S-156.253906T
SIT8209AI-G3-18S-156.253906T
ET4,12,F1,3030,TA,RT,W4.5
EKMH350VND333MA63U
EKMH350VND333MA63U
CAP ALUM 33000UF 20% 35V SNAP
FTSH-112-02-F-D-RA-ES
FTSH-112-02-F-D-RA-ES
CONN HEADER R/A 24POS 1.27MM