QTS750C-19.440MBO-T
Description
7.0X5.0 S3 VCTCXO 3.3V 0.28PPM (
DataSheet
QTS750C-19.440MBO-T PDF
Type Description
Series:QTS750C
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:19.44 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±280ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)