511FBA156M250AAG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
511FBA156M250AAG PDF
Type Description
Series:Si511
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)