SIT8103AI-43-33E-8.00000X
Description
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8103AI-43-33E-8.00000X PDF
Type Description
Series:SiT8103
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:8 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)