SIT9120AI-1C2-33S166.600000Y
Description
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AI-1C2-33S166.600000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4B9-30NX224.000000Y
SiT3373AC-4B9-30NX224.000000Y
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
SIT8209AC-G3-25S-166.666666Y
SIT8209AC-G3-25S-166.666666Y
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
SiT3372AI-4E2-33NG50.000000Y
SiT3372AI-4E2-33NG50.000000Y
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
SIT9120AI-1C2-33S166.600000Y
SIT9120AI-1C2-33S166.600000Y
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVPECL
SiT3373AI-4B2-33NU307.695484Y
SiT3373AI-4B2-33NU307.695484Y
SiT3373AI-1E3-28NU622.080000Y
SiT3373AI-1E3-28NU622.080000Y
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL