SIT1602BC-32-28S-6.000000X
Description
MEMS OSC XO 6.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-32-28S-6.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1B3-30NX540.000000Y
SiT3373AI-1B3-30NX540.000000Y
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL