SIT8920AM-83-33E-33.000000T
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8920AM-83-33E-33.000000T PDF
Type Description
Series:SiT8920
Type:XO (Standard)
Frequency:33 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-2B9-25NX223.000000Y
SiT3373AI-2B9-25NX223.000000Y
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-1E9-25NG223.000000Y
SiT3373AI-1E9-25NG223.000000Y
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4E3-25NX160.000000Y
SiT3372AC-4E3-25NX160.000000Y
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-2B3-25NC90.000000X
SiT3372AI-2B3-25NC90.000000X
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVDS
SIT8920AM-83-33E-33.000000T
SIT8920AM-83-33E-33.000000T
CONN COUPLING RING 23 BLACK
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM