SIT1602BC-71-XXE-12.000000E
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-71-XXE-12.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4B9-33NE281.000000Y
SiT3373AI-4B9-33NE281.000000Y
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-4B3-28NZ75.000000T
SiT3372AI-4B3-28NZ75.000000T
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-2E2-33NH15.360000T
SiT3372AC-2E2-33NH15.360000T
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS
SIT1602BC-71-XXE-12.000000E
SIT1602BC-71-XXE-12.000000E