531AC187M500DG
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ LVPECL
DataSheet
531AC187M500DG PDF
Type Description
Series:Si531
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:187.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±7ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):121mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2B2-25NZ10.240000X
SiT3372AC-2B2-25NZ10.240000X
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVDS
SiT3372AI-4B9-30NE156.250000T
SiT3372AI-4B9-30NE156.250000T
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ HCSL
SiT3373AI-2B2-28NH614.400000T
SiT3373AI-2B2-28NH614.400000T
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVDS