SIT8208AC-83-28S-48.000000T
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-83-28S-48.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)