S3CT05T-20.000-CT
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
S3CT05T-20.000-CT PDF
Type Description
Series:S3
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:20 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):12mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)