CA25C4002GNT
Description
XTAL OSC XO 40.0MHZ 2.5V SMD
DataSheet
CA25C4002GNT PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:40 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT9120AI-1D2-33E133.330000T
SIT9120AI-1D2-33E133.330000T
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVPECL
SiT3372AI-2E9-28NU148.425787X
SiT3372AI-2E9-28NU148.425787X
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ LVDS
SiT3373AC-1E2-30NC223.000000T
SiT3373AC-1E2-30NC223.000000T
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
CA25C4002GNT
CA25C4002GNT
XTAL OSC XO 40.0MHZ 2.5V SMD