SIT1602BC-71-33N-40.000000G
Description
MEMS OSC XO 40.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-71-33N-40.000000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:40 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-1B3-28E155.520000Y
SiT9365AI-1B3-28E155.520000Y
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
SiT5356AICFQ-33E0-10.000000X
SiT5356AICFQ-33E0-10.000000X
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ
SIT8209AC-33-18S-156.253906X
SIT8209AC-33-18S-156.253906X
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
SIT1602BC-71-33N-40.000000G
SIT1602BC-71-33N-40.000000G