550CG25M0000DG
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
DataSheet
550CG25M0000DG PDF
Type Description
Series:Si550
Package:Strip
Type:VCXO
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):±375ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):98mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
XTAL OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS
SiT3373AC-4E3-28NC307.695484Y
SiT3373AC-4E3-28NC307.695484Y
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ HCSL
SiT3372AC-4B2-25NY125.000000X
SiT3372AC-4B2-25NY125.000000X
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
550CG25M0000DG
550CG25M0000DG
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
1858/19 VI001
1858/19 VI001
HOOK-UP STRND 16AWG VIOLET 1000'
GA1206Y271JXEBR31G
GA1206Y271JXEBR31G
CAP CER 270PF 500V X7R 1206