AMPMDGB-12.2880
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMDGB-12.2880 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:12.288 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)