SIT1602BI-73-18N-75.000000D
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-73-18N-75.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:75 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B2-33NB156.250000T
SiT3372AC-1B2-33NB156.250000T
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
SiT3372AI-1E3-25NH161.132810Y
SiT3372AI-1E3-25NH161.132810Y
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ
SiT3373AC-1B2-25NU622.080000X
SiT3373AC-1B2-25NU622.080000X
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
M55342E06B200BRTI
M55342E06B200BRTI
RES SMD 200K OHM 0.1% 0.15W 0705
SiT3372AC-4E9-30NE50.000000Y
SiT3372AC-4E9-30NE50.000000Y
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
SIT1602BI-73-18N-75.000000D
SIT1602BI-73-18N-75.000000D